Sivuja: 1 ... 17 18 [19]   Siirry alas
Kirjoittaja Aihe: Keskustelua merikeloista  (Luettu 35731 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
FISKARE
Norjankävijä
*
Poissa Poissa


« Vastaus #270 : 10.09.06 - klo:21:30 »

Minkäköhänlainen olisi tuo Shimanon Torium sarja Huh
Ne on ainakin kevyitä...verrattuna johonkin Tiagraan tai Accurate Platinum sarjaan...

Tuo Tor 16 vois sopia sulle ?!
Hinta n. 170 taalaa ... alkaen.

Siinä on sitten jostakin tingitty... koska hintakin alhaisempi...
Ja en tiedä tarvitsetko... mutta tuossa mallissa ei ainakaan ole noita valjaslenkkejä....

http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=51661&hvarDept=151&hvarEvent=&hvarClassCode=1&hvarSubCode=3&hvarTarget=browse
tallennettu

jpsuominen
Yleisvalvoja
*
Poissa Poissa



« Vastaus #271 : 11.09.06 - klo:08:04 »

Toriumeja on tullut katseltua myös. Päällisin puolin vaikuttaisi olevan aivan sama kela kuin Trinidad, mutta hieman riisutuin ominaisuuksin. Valjaslenkit ei ole mikään ehdoton vaatimus, oikeastaan menevät kategoriaan "aivan sama" Hymyilee

Ainoa vaan, että meikäläinen on päässyt niin pahasti tuon vipujarrun makuun, että en tiedä viitsiiko sitä enää tähtipyörään palata? Kovin on kyllä noita Toriumejakin ainakin jenkkifoorumeilla kehuttu.

Pistetään edittinä vielä sen verran, että kavereille on jossain vaiheessa tulossa tuollaiset Torium 30:set. Itsekkin varmaan siihen malliin kallistuisin, jos Toriumin ostaisin. Painoero 16-malliseen on niin pieni, eikä hinnassakaan kauheasti eroa ole, joten samalla vaivalla sitä ottaa sitten sen isoimman mallin.
tallennettu


« Vastaus #272 : 11.09.06 - klo:22:16 »

Torium-kelat tulevat Juk-Saan kevätpuolella myyntiin, hinta on vielä auki mutta asettunee 200 euron liepeille... (30-sarja)
tallennettu

Petri

http://www.crazy-cod.com - kalastusleiri Arnöyalla, ulkomeren äärellä!

Santiago
Norjankävijä
*
Poissa Poissa


« Vastaus #273 : 04.10.06 - klo:10:46 »

Valittelin jokin aika sitten kymppitonnisen Döörin jarrua, että nykii-nykii-nykii.

No nyt asia tuli korjattua ja jarru toimii kuin unelma.
Jarrupakka oli umpirasvassa, ei muuta kuin puhdistus pirtulla ja kasaus varoen rasvaamasta jarrulevyjä uudelleen.

Huh huh. Luulin jo ostaneeni täyttä p...aa.

Tämä vain vihjeeksi samasta vaivasta mahdollisesti kärsiville.
tallennettu

jpsuominen
Yleisvalvoja
*
Poissa Poissa



« Vastaus #274 : 04.10.06 - klo:14:45 »

Lainaus käyttäjältä: "Santiago"
ei muuta kuin puhdistus pirtulla


Kamalaa viinan väärinkäyttöä. Putsaa ensi kerralla vaimon kynsilakanpoistoaineilla, ja jätä ne viinat siihen tarkoitukseen mihin ovat tehty... Hymyilee
tallennettu


Santiago
Norjankävijä
*
Poissa Poissa


« Vastaus #275 : 04.10.06 - klo:16:31 »

Älkäähän nyt hättäilkö....enhän minä sentään pirtua, se oli sinolia.

Se vaimon kynsilakanpoistoaine lienee asetonia tms, mutta siihen on liuotettu jotakin öljyä ettei kädet valkene...

Mielestäni paras rasvanpoistaja on moottoreiden pesuun käytetty liuotinpesuaine, joka huuhdellaan lämpimällä vedellä. Ainakin ruostuminen alkaa silmänräpäyksessä. Haisee vaan niin pahalle, että ei viitsi sisällä käyttää.

Voishan sitä käyttää Fairyakin, mutta sinolissa on niin raikas haju.!
tallennettu

Sivuja: 1 ... 17 18 [19]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry: