Sivuja: [1]   Siirry alas
Kirjoittaja Aihe: Kalastus Gambiassa  (Luettu 1707 kertaa)
0 jäsentä ja 2 vierasta katselee tätä aihetta.
Jani
Yleisvalvoja
*
Poissa Poissa



« : 01.02.07 - klo:12:14 »

Tähän vois laitella tiettoo Gambian kalastuksesta, joella ja merellä. Harri varmmaan ainaki ossais kerttoo kalamatkojen hintoja, järjestelyjä jne. Erälehen 15.3 lukia matkalle tuonne oli vielä paikkoja, hintakkaan ei ollu paha 2vk matka joista 4 täyttä päivvää kalastusta, alle 1500€, perillä mahollisuus osttaa lissää kalastus päiviä.(joskus vielä lähen)

Nimen ommaan nää perillä ostettavat kalastus päivät kiinnosttaa, kun aina ei oo nuita lukia matkoja. Voiko joku suositella jotaki paikallista matkan järjestäjjää, mitä se päivän kalaretki makssaa, mitä siihen kuulluu, viiäänkö omat välinneet ja pittääkö varata etukätteen vai saako paikanpäältä ylleesä vielä paatin ja oppaan? Minkälainen venekalusto siellä on jne.  Pyörittää silmiään
tallennettu

Kala-Harri
Norjankävijä
*
Poissa Poissa

Komeutta kalavesille silvuplee


WWW
« Vastaus #1 : 14.02.07 - klo:17:14 »

Kannattaa lukaista tuolta ERÄn plogistani tämän viimeisen reissun kuvaus. Siellä on joku kuvakin.
Venekanta on hyvä, mutta hintapolitiikka melkoisen kova. Kalaa sieltä on mahdollisuus saada, jopa isojakin. Ilmasto on upea, ei pane pakkanen. Nuo kalastusmatkat ovat kohtuuhintaisia ja aina mielestäni kannattaisi ottaa matka ohjattuna, kuten esim. tuo lukijamatka.
Myös omilla virpoilla voi rannalta heittää ja saada saalista. Kunhan hoitaa terveyspuolen kuviot kuntoon, niin mahtava paikka kaikkiaan.
tallennettu

Kateus on ansaittava

Sivuja: [1]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry: